• DOLAR
  7,8684
 • EURO
  9,3188
 • ALTIN
  483,16
 • BIST
  1,1833
“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BU TOPRAKLARIN TAPU BELGELERİDİR”

“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BU TOPRAKLARIN TAPU BELGELERİDİR”

“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BU TOPRAKLARIN TAPU BELGELERİDİR” Burdur’da “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Vali Arslantaş başta olmak üzere Milletvekilleri  Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Mehmet Fatih Ören, Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Duygulu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet […]

“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BU TOPRAKLARIN TAPU BELGELERİDİR”
Burdur’da “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Vali Arslantaş başta olmak üzere Milletvekilleri  Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Mehmet Fatih Ören, Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Duygulu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, il müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Cumhuriyet Meydenında düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başlayan programda, Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Törenin ardından Vali Arslantaş beraberinde yer alan protokolle birlikte, Muharip Gaziler Derneğine ziyarette bulundular.
Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar’ın şahsında bütün Gazilerin onur gününü kutlayan Vali Arslantaş ziyareti sırasında yaptığı konuşmada; “Gazilerimizinde hepimizin olduğu gibi, önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Sakarya Savaşı’ndan sonra Atatürk’e gazilik unvanının verildiği bu anlamlı günde gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Nasıl ki Şehitlerimiz, bu toprakların bizim olduğuna dair toprağa koyduğunuz mühürlerimiz, toprağa koyduğumuz tapu belgelerimiz ise Gazilerimizde bu memleketin Türk Milletine ait olduğuna dair yürüyen ayaklı tapularıdır. Ben hepsini şükranla selamlıyorum.
Bu millet, bu memleket, bu ülke için canlarından, kanlarından verdikleri için onları sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hayatta olanlarına evlatlarıyla, çocuklarıyla, sağlıklı sıhhatli uzun ömürler diliyor, vefat edenlerini rahmetle anıyorum.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM