• DOLAR
  $1.329,3700
 • EURO
  $0,2681
 • ALTIN
  $32.362,0000
 • BIST
  $136,3700
“Süreçten En Az Hasarla Çıkmak İçin Çalışıyoruz”

“Süreçten En Az Hasarla Çıkmak İçin Çalışıyoruz”

“SÖZ KONUSU TOPLUM SAĞLIĞI OLUNCA GERİSİ TEFERRUATTIR” Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın daveti üzerine Bucak’taki tüm Siyasi Partilerin Başkanları ile Koronavirüs zirvesi gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını ile daha etkin mücadele edilebilmesine yönelik siyasi parti ilçe başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Ünal, “Söz konusu toplum sağlığı olunca gerisi teferruattır” dedi ve bu süreci en az hasarla atlatmak […]

“SÖZ KONUSU TOPLUM SAĞLIĞI OLUNCA GERİSİ TEFERRUATTIR”
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın daveti üzerine Bucak’taki tüm Siyasi Partilerin Başkanları ile Koronavirüs zirvesi gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını ile daha etkin mücadele edilebilmesine yönelik siyasi parti ilçe başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Ünal, “Söz konusu toplum sağlığı olunca gerisi teferruattır” dedi ve bu süreci en az hasarla atlatmak için birlik beraberlik içinde çalışacaklarını kaydetti.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, koronavirüs zirvesine bir yenisini daha ekleyerek siyasi partilerin ilçe başkanları ile bir araya geldi. Bucak Belediyesi’n-de sosyal mesafenin korunarak gerçekleştirdiği toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Oğuz,MHP İlçe Başkanı Süleyman Demirezen, İyi Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez, Saadet Partisi İlçe Başkan Vekili Önder Dutlu, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Abdurrahman Sarı, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mustafa İnal katıldı. CHP İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay’ın mazeret bildirerek katılamadığı toplantıya Demokrat Parti İlçe Başkanı Mehmet Tuncel ise 65 yaş üstü olması nedeniyle katılamadı.
“Süreçten En Az Hasarla Çıkmak İçin Çalışıyoruz”
Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, şehrimizi bu süreçten en az hasarla çıkarmak için gayret ettiklerini belirtti. Bucak’ın sağlık ve diğer alanlarda gerekli tüm hizmetleri aldığını ifade eden Başkan Ünal, “Bucak koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu süreçte sağlık başta olmak üzere her alanda en güzel şekilde hizmetlerle buluşan bir şehir. Bucak’ımız gerekli koşullara en iyi şekilde uyan bir yapıya sahip. Belediye olarak koronavirüs ile mücadele de gereken her şeyi yapıyoruz. Kıymetli Başkanlarımızla çok verimli ve yerinde bir görüşme oldu. Bucak’ımız için neleri yapabileceğimizi konuştuk. Başkanlarımın görüş ve önerileri bizim için çok kıymetli. Sürecin siyasi yönünün olmadığını ve üzerimize düşeni yapmamız gerektiği mantığı içinde davranıldığını memnuniyetle gözlemliyorum. Bu anlamda her bir Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.
“Dayanışma İçindeyiz”
Toplantıda salgının önlenmesine yönelik çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Emrullah Ünal, Pandemi Hastanesi olan Bucak Devlet Hastanesi’nde takip edilen vaka ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti. Valilikle, İlçe İdare Kurulu, Pandemi Kurulu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile sürekli bilgi alışverişinde bulun-duklarını dile getiren Başkan Ünal, “Bakanlarımızın göndermiş olduğu genelgeleri aynen uygulamaya özen gösteriyoruz. İl genelindeki tüm belediyelerle, siyasi parti temsilcileriyle, meclis üyelerimizle ve muhtarlarımızla belediye başkanı olarak kardeşlik ve dayanışma içindeyiz. Herkes sorumluluk anlayışıyla çalışıyor” dedi.
“Risk Devam Ediyor”
Halen riskin devam ettiğini dile getiren Başkan Emrullah Ünal, süreç içinde gördüğü bir hususu da işaret ederek, şöyle konuştu: “Sanki bu süreçte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olanlar riskte ve bunların dışındakiler risk altında değil gibi yanlış bir algı var. Bu da gençlerin ve orta yaş grubunun serbest hareket etmesi sonucu-nu ortaya çıkarıyor. Bu açıdan hepimiz elimizden gelen tedbir-leri almalıyız.” Süreci istismar edenlere fırsat verilmemesi gerektiğini de vurgulayan Başkan Ünal, “Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz. Eksiklerimiz varsa uyarılarınıza her zaman açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Söz konusu toplum sağlığı olunca gerisi teferruattır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM