• DOLAR
  $2.924,7100
 • EURO
  $0,9369
 • ALTIN
  $42.516,0300
 • BIST
  $150,0000
Tarım BAĞ-KUR prim ödemeleri yılda iki defa yapılacak

Tarım BAĞ-KUR prim ödemeleri yılda iki defa yapılacak

Tarım BAĞ-KUR prim ödemeleri yılda iki defa yapılacak Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 18.08.2021 tarihli ve 31572 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişikliğe göre yılda iki ödeme olacak. Ocak ve Haziran dönemi primleri Temmuz ayı sonuna, Temmuz – Aralık dönemi primleri ise takip eden yılın Ocak ayı sonuna kadar ödenecek. […]

Tarım BAĞ-KUR prim ödemeleri yılda iki defa yapılacak
Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 18.08.2021 tarihli ve 31572 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişikliğe göre yılda iki ödeme olacak.
Ocak ve Haziran dönemi primleri Temmuz ayı sonuna, Temmuz – Aralık dönemi primleri ise takip eden yılın Ocak ayı sonuna kadar ödenecek.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Tarım BAĞ-KUR prim ödemelerindeki değişikliğin tüm çiftçi üreticilerine hayırlı olması diledi.
Başkan Özel açıklamasında, “Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 18.08.2021 tarihli ve 31572 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Söz konusu Yönetmelik ile üreticilerimiz her ay düzenli bir şekilde sosyal güvenlik primlerini ödeyebildikleri gibi, yapılan değişikliğe göre yılda iki ödeme olacak şekilde Ocak-Haziran (1. ve 6. ay ) dönemi primleri Temmuz ayı sonuna, Temmuz-Aralık (7. ve 12. ) dönemi primleri ise takip eden yılın Ocak ayı sonuna kadar ödenecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM