• DOLAR
  $2.391,2800
 • EURO
  $0,7454
 • ALTIN
  $40.019,6700
 • BIST
  $141,5700
“Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak kaliteli tohum kullanılmalı”

“Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak kaliteli tohum kullanılmalı”

“Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak kaliteli tohum kullanılmalı” İkizce Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde düzenlenen Tarla Günü Etkinliğine katılan Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL, “Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü ıslahçıları tarafından geliştirilen çeşitler verimlilik, kalite ve sürdürülebilirlik açısından oldukça güzel çeşitler olduğunu gördük. Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak da mutlak surette çiftçilerimizi kaliteli tohum kullanımına teşvik etmeli, […]

“Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak kaliteli tohum kullanılmalı”
İkizce Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde düzenlenen Tarla Günü Etkinliğine katılan Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL, “Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü ıslahçıları tarafından geliştirilen çeşitler verimlilik, kalite ve sürdürülebilirlik açısından oldukça güzel çeşitler olduğunu gördük. Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak da mutlak surette çiftçilerimizi kaliteli tohum kullanımına teşvik etmeli, onları bilinçlendirmeliyiz.”dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen bitki türleri ve çeşitleri sektör paydaşlarına tanıtımı yapıldı. İkizce Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde düzenlenen Tarla Günü Etkinliğine Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL de katılım sağladı.
Tarla gününde, AR-GE aşamasındaki çeşitler ve çalışması biterek piyasaya sürülmesi planlanan arpa, unluk ve makarnalık buğdaylar, nohut, yonca, yem bitkileri, adaçayı, kekik ve diğer tıbbi aromatik bitkilerin tanıtımı yapıldı.
Ürünlerin biyolojik gelişimleri enstitü çalışanları tarafından misafirlere tek tek anlatıldı.
Tarla Günü ile ilgili değerlendirmede bulunan Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL: “Tarım, ülkenin kalkınması ve gelişmesinde ki baş aktördür. Ülkemiz tarımın gelişimi ise tarımsal ürünlerde dünya ile rekabetçi ürünlerin geliştirilmesi ve sahada kullanımı ile mümkündür. Tarımsal geliri arttırmak istiyorsak da mutlak surette çiftçilerimizi kaliteli tohum kullanımına teşvik etmeli, onları bilinçlendirmeliyiz.
Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü ıslahçıları tarafından geliştirilen çeşitler verimlilik, kalite ve sürdürülebilirlik açısından oldukça güzel çeşitler olduğunu görüyoruz. Başta Tarım ve Orman Bakanımız olmak üzere bakanlık çalışanlarımızı, enstitü idare /yönetici ve çalışanlarını ülkemiz tarımına verdikleri emek ve çalışmaları için ülkemiz tarımı adına yürekten kutluyorum.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM