• DOLAR
  6,8646
 • EURO
  7,7950
 • ALTIN
  399,61
 • BIST
  1,1333
Vali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda BulunduVali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Vali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda BulunduVali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Vali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu Vali Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren pandemi sürecinde “Kontrollü Sosyal Hayat” olarak ifade edilen yeni bir dönemin başladığını belirterek, yeni süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs ile mücadeledenin ilk aşamasını bütün kurumlarımızın üstün gayreti, vatandaşlarımızın duyarlılığı ve desteği […]

Vali Şıldak “Kontrollü Sosyal Hayat” Süreciyle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu
Vali Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren pandemi sürecinde “Kontrollü Sosyal Hayat” olarak ifade edilen yeni bir dönemin başladığını belirterek, yeni süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Koronavirüs ile mücadeledenin ilk aşamasını bütün kurumlarımızın üstün gayreti, vatandaşlarımızın duyarlılığı ve desteği ile Burdur İlinin bir bütün olarak bu mücadelede her yönden başarılı sonuçlar elde ettiğini vurgulayan Vali Şıldak, katkı sağlayan bütün kurumlar ve personel ile kuralları uygulamada özen göstererek tedbirlerin uygulanmasında kolaylık sağlayan Burdurlulara teşekkür etti.
Pazartesi gününden itibaren tekrar hizmet vermeye başlayacak işyeri ve işletmelerin sahipleri ile buralarda çalışacak vatandaşlarımız ve halkımıza bu gelişmenin hayırlı olmasını dileyen Vali Şıldak, salgınla mücadelede asla rehavete kapılınmaması gerektiğini belirterek, “Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde de bütün Burdur olarak çok daha duyarlı ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı.
Yaptığı paylaşımda maske kullanımı, sosyal mesafe ve el temizliği olmak üzere bu üç kuralın Kontrollü Sosyal Hayat sürecinin vazgeçilmez tedbirlerinden olduğunu ifade eden Vali Şıldak, pazartesi günü faaliyete başlayacak olan bütün işyerlerine de büyük sorumluluk düştüğünün altını çizerek, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan, bütün işyerleri için ayrı ayrı uyulması gereken kuralların yer aldığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin eksiksiz olarak uygulanması noktasında bütün iş yerlerinden hassasiyet beklediklerini belirtti.
Vali Hasan Şıldak yaptığı paylaşımda;
“Değerli Vatandaşlarımız,
İlimizde Koronavirüs ile mücadelenin ilk aşamasını tamamlamış bulunuyoruz. Bütün kurumlarımızın üstün gayreti, sizlerin duyarlılığı ve desteği ile Burdur İli bir bütün olarak bu mücadelede her yönden başarılı sonuçlar elde etmiştir.”dedi.
Vali Hasan Şıldak, paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi: “Bu aşamaya gelinmesinde katkı sağlayan kurumlarımıza, ayrı ayrı bütün personelimize ve kuralları uygulamada özen göstererek bize kolaylık sağlayan değerli vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”
1 Haziran Pazartesi gününden itibaren,
Lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans/oyun vb. ile bu amaçla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere), yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb işletmeler, spor merkezleri ve tesisleri, Tekrar hizmet vermeye başlıyor. Öncelikle bu gelişmenin işyeri ve işletme sahiplerine, buralarda çalışanlara ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Şimdi Koronavirüs ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz.
Bu yeni dönemin adı Kontrollü Sosyal Hayat. Yeni dönem, en az önceki dönem kadar önemli. Yeni dönemde de dikkatli davranmaya, alınan tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor. Salgınla mücadele asla rehavete kapılmayı, tedbirleri bırakmayı kabul etmiyor. Tam tersine şimdi bütün Burdur olarak çok daha duyarlı ve tedbirli olmalıyız.
Maske kullanımı, Sosyal mesafe, El temizliği…
Bu üç kural Kontrollü Sosyal Hayatın vazgeçilmez tedbirleridir.
Bu kapsamda faaliyete başlayacak olan bütün işyerlerine de büyük sorumluluk düşüyor. Her bir işyeri, kendisine tebliğ edilen kuralları eksiksiz olarak uygulamalıdır.
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından, bütün işyerleri için ayrı ayrı belirlenen Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberine aşağıdaki linkten ulaşarak kendi işyerleri için belirlenmiş olan kuralları tam olarak uygulamalarını bekliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM